Debata “Młodzi o systemie emerytalnym”

System emerytalny to nie tylko temat do dyskusji dla osób starszych, tych którzy już są lub za chwilę staną się jego świadczeniobiorcami. To również kwestia płaconych dzisiaj przez nas – młodych – podatków i składek, a także tego, w jakim tempie będzie rozwijała się nasza gospodarka, czyli naszego przyszłego poziomu życia. Dlatego czas żebyśmy my – młodzi – zabrali głos w tej dyskusji. Organizacja Challenger oraz Klub Debat UEP zapraszają na debatę pt. „Młodzi o systemie emerytalnym”.

Udział w debacie wezmą studenci – przedstawiciele kół naukowych oraz organizacji studenckich. Patronat honorowy nad debatą objął Rektor UEP prof. Maciej Żukowski, a 15-minutowy wstęp do dyskusji wygłosi dr Paweł Wojciechowski – główny ekonomista ZUS oraz były minister finansów. W harmonogramie debaty zaplanowano także czas na wolne głosy z sali – chcemy żeby każdy uczestnik mógł wyrazić swoje zdanie na ten ważny dla nas temat.

Serdecznie zapraszamy! Widzimy się 18 kwietnia o godz. 13.20 w sali 111A UEP.

Harmonogram debaty:

13.20: przywitanie uczestników i gości

13.20–13.25: otwarcie debaty – prof. dr hab. Maciej Żukowski, Rektor UEP

13.25–13.40: wstęp do debaty – dr Paweł Wojciechowski, główny ekonomista ZUS, były minister finansów

13.40–14.25: panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli kół naukowych i organizacji studenckich

14.25–14.40: wolne głosy z sali

14:40: zamknięcie debaty